Běžecké pásy na domaMezi nejvíce oblíbené domácí sportovní pomůcky patří bezesporu běžecké pásy, protože svalový pohyb, který na nich vykonáváme je nám tak blízký. Můžete na nich klidně i jen chodit nebo sprintovat, jejich rozsah nastavení je široký a každý si tam najde to své. Právě podle tohoto určení se vymezuje jejich hlavní rozdělení.

Pásy jsou také tak oblíbené, protože dnešní doba je tak uspěchaná, že nám nestačí jen spěchat z práce a do práce, ale jsme tak posedlí a zautomatizovaní, že nedokážem odpočívat ani doma a onen spěch si chceme prodloužit na těchto pásech :) No, tak tomu samozřejmě asi nebude, ale svět je fakt trochu divný. Neustále se za něčím ženem a nakonec se ženem i na těch pásech.
Málokdy máme čas a chuť jezdit do fitka, takže nákup takového pásu domů je velice lákavá forma jak se dostat do formy a zhubnout z pohodlí domova.

bezecke pasy domaNa chůzi se vyrábějí a používají ty nejužší, kolem 35 cm. Protože mají malé odpružení a onu malou šířku, tak běhaní by na nich by nebylo příliš komfortní. Proto jsou druhou kategorií pásy běžecké a ty se pohybují v šířích do 45 cm a mají vylepšené odpružení. Není problém na nich trénovat a běhat v rychlostech do 10 km/hod. Nejméně omezení zažijete s pásy nejširšími a to více jak 45 cm, kde již můžete provádět téměř cokoli.

Jak vybrat běžecký pás na doma?

Nejlepší je pročítat na internetu recenze a to nejenom v češtině, ale pokud ovládáte cizí jazyk, tak si vyhledat recenze nejlepších pásů třeba na Amazon nebo nějakých jiných cizích eshopech.

Pro běžné použití domácího aktivního odpočinku, tedy pro běžného uživatele se budou parametry pásu pohybovat následovně.

Cena bude v rozmezí 12 – 20 tisíc. Nemá příliš cenu kupovat něco dražšího, pásy jsou v této cenové kategorii dostatečné.

Výkon motoru tam sledujte někde v rozmezí 1.5 – 2.5 koní (HP). Tyto pásy jsou schopné vás dostat do rychlosti až 12 km/h, což je pro běžné cvičení dostačující.

Nějaké rady z diskuzí:

Blueberry

Ahoj,
určitě nejlepší je někde zkouknout nějaké recenze, kde lidi píšou, že mají doma takový a takový stroj a jestli jsou s ním spokojeni, nebo ne :) Člověk si musí ale také dát pozor na takové, kteří propagují svojí firmu a píšou, jak jsou ty jejich stroje nejlepší a tak. Může to být pravda, ale také nemusí.

Nicméně, myslím, že pokud najdete pás, na který je dostatečně dlouhá záruční doba, řekněme, že 2 roky je takový ten standart. Ale pokud vám nějaká firma nabídne víc, je to záruka i toho, že mají stroje kvalitní.

Tohle je investice, na které budete doma cvičit několik let, ne pár dnů nebo týdnů. Takže se určitě vyplatí do ní vložit nějaké peníze. Protože, ne sice všechno, co je drahé, je kvalitní, ale odzkoušené firmy a výrobky by vás zklamat neměly a pokud ano, máte přeci záruční dobu, ne?

Panda

Já běhám fakt každý den hodku. Mámn 3 děti a opravdu jsem měla co schazovatr. Zhubla jsem o 3 velikosti a pokračuju dál. Já už mám ale na tom závislost, kor když jsem už na druhé mateřské bez pauzy, takže mě neber jako většinu. Už mi někdy hrabe :P díky tomu pásu mám ještrě zdravej rozum.