Česká klávesnice, nefunguje AltGr (pravý Alt)I přesto, že jsem ve Windows 7 měl správně vybranou českou klávesnici (v mém případě Czech QWERTY, protože jsem zvyklý na prohozené Z a Y), tak mi vůbec nešla psát spousta znaků přes pravý Alt (často nazývaný AltGr).

Zkoušel jsem vybrat jiné české klávesnice v nastavení Windows a situace se mírně lišila. Vždy mi to dovolilo psát mírně jiné znaky.

Ale byl to pořádný zmatek.

Až po delším googlování a čtení jsem narazil na problém. Některé nainstalované a spuštěné software vám převezmou kontrolu nad určitou kombinací kláves.

Takže v mém případě byl na vině Evernote.
Sestřelil jsem ho a najednou vše fungovalo.

Musím ještě popřemýšlet, jak to budu vlastně řešit.

Pointa pro mě byla, abych sepsal tento článek a na konec chci umístit klíčové slova, které jsem k jeho vyřešení musel zkoušet na Google vyhledávat a usnadnit tak někomu dalšímu situaci a najde toto mé řešení dříve než já:

  • nejde napsat zavináč
  • czech qwerty altgr
  • pravý alt algr
  • klávesnice chybí altgr

Tak další “novinkou” pro mě po nainstalování Windows 10 bylo opět jiné rozložení kláves na klávesnici QWERTY. Najednou jsem nevěděl jak napsat složené závorky. A opět po delším googlování jsem se dozvěděl magickou kombinaci kláves a tou je Pravý Alt (AltGr) + Shift + nějaká klávesa. Konkrétně složené klávesy jsou ty vpravo od písmene P. Takže kombinace AltGr + Shift + tyto klávesy napsaly složenou závorku. A spoustu dalších znaků tak docílíte.