Jak na gelové nehty doma – PostupGelové nehty jsou v dnešní době naprostým hitem. Musí je mít každá žena (i ta co sedí jen doma), která chce být in. Elegance rukou je s nimi zaručena. Jednou za měsíc je nutno je obnovit, vyměnit, jinak s nimi není žádná starost. Ovšem nic není zadarmo, takže pokud vás nebaví platit každý měsic za jejich obnovu, tak je tu zajímavá, levná možnost, jak si je vyrábět doma.

Na internetu je spousta návodů, fotogalerií a článků, kde hlavním tématem je: gelové nehty postup. Tady vám udělám takový jednoduchý rychlo kurz jak si gelové nehty doma udělat a to třeba i na nohou. Fotogalerii jsem zatím k tomuto postupu nenachystal, ale pokud bude odezva na tento článek, tak je dodám, udělám zde řádnou fotogalerii.

Gelové nehty doma – postup

Sada nástrojů, které budou potřeba:

- olejíček na kůžičku nehtů
- pro lepší přilnutí speciální vodička
- desinfekce
- štětce
- gel barevný
- sada pilníků
- dvou nebo tří fázový gel
- UV lampa

Konkrétní postup jak na gelové nehty (zatím bez obrázků):

gelove nehty doma1. Do začátku samozřejmě budete hodně investovat do pořízení všech nástrojů. Tak je to ale téměř v každém oboru. První si nakoupíte pomůcky, ktere se ale finančně postupně časem vrátí. Protože již nebudete muset chodit pravidelně měsíčně k manikérce. Tato návratnost je ale samozřejmě daná tím, jak drahou manikérku jste navštěvovala. To bude u každého jinak a záleží i na regionu – Praha, Plzeň bude asi dražší jak Brno a to zase dražší jak třeba Ostrava. Ale toto jen tipuju.

2. Dvou nebo třífázový gel se kupuje proto, abyste nemusela kupovat několikero jednofázových. Dvou a třífázové jsou na použití jak na podkladovou vrstvu, ale také na stavební a vrchní. Jednofázový gel byste musela kupovat pro každou vrstvu zvlášť.

3. Při zdobení a vytváření gelových nehtů doma je důležité dbát na neustálé odmašťování (desinfikovat). Nehty zpilované jsou mnohem lepší pro přilnutí gelu, takže tak učiňte a vydesinfikujte je poté. Jako první natřete nehty vodičkou pro lepší přilnutí poté co jste nehty odmastila. Pak již můžete začít nanášet gel podle návodu. Vrstvení bude u každého návodu a značky jiné, stejně tak se bude lišit i doba vytvrzení (pod UV lampou) u každé jiné sady gelových nehtů. Ve finále, kdy jste natřela všechny gelové vrstvy, tak nehet ještě přetřete gelem základním, dojde tak ke zvýšení odolnosti.

4. Pokud byste chtěla postup jak gelové nehty doma někdy odstranit, tak je musíte obrousit. Dá se to vše provést za pomoci pilníků, ale profesionálové samozřejmě používají brusky. Ale pro začátek ty pilníky stačí, tak si nějakou sadu objednejte. Gel byste měla opilovat všechen, ale nehty jsou samozřejmě poté oslabené, takže je zakryjte znovu vrstvou gelu.

5. Mnohem lepší, zdravější, šetrnější a méně bolestná varianta pro vaše nehty gelové je nechat je přirozeně odrůst.

Varování na závěr – nepodceňujte v žádném případě hygienu a nehty gelové při výrobě doma průběžně desinfikujte, jinak by vás mohly potkat různé plísně či jiné kožní problémy.

Ohledně vhodných gelů a pomůcek také není špatné se poradit s vaší manikérkou.

Některé recenze z diskuzí:

Sylva

Ja byt tebou,udelam si nekde kurz. Taky jsem se po asi sesti letech noseni gelovych nehtu rozhodla,ze si je zacnu delat sama…nakoupila si pocatecni vybaveni (vyslo me teda asi na 5000). No ale byla to katastrofa! a to jsem si byla jista,ze mam vsechno okoukany atd. Jenze zalezi na kvalite materialu,no a hlavne nez si na sobe nacvicis techniku taky potrva. Ja si zaplatila kurz, trval tyden od rana do vecera a super.

Lea

Nehty se pod gelem zničí vždycky. Nikdy po potažení a následném sundání um. nehtů nebudou nehty takové jako před procedurou.
Já jsem si začala nehty dělat sama, protože jsem si většinou do týdne od návštěvy nehtařky nehet urazila a prostě jsem nesnesla chodit jak debil s devíti dl. nehtama. Takže takhle (když už se něco stane) si nehet sama opravím a jsem v klidu.

Mnohem lepší, než se pročítat mnoha postupy na internetu je sednout k Youtube a tam si nechat vyhledat různe videa. Video je i lepší než fotogalerie. Následující video vám vřele doporučuji.

Jak na to: Jednoduché gelové nehty doma: Pinky Love – Video Youtube

Autorka videa také v diskuzi pod videem píše velice zajímavý seznam pomůcek, které je potřeba si zakoupit, včetně jejich ceny.

Stručný popis – gelové nehty postup.

Produkty z videa chronologicky:
1) Nůžky na nehty, lékárna
2) Pilník, sada pilníků, různé tvary 6 ks
3) Vatové tamponky, Ebelin, 140 ks [25 kč]
4) Odlakovač na nehty, Ebelin, 200 ml [30 kč]
5) Primer, Simply nails, 16 ml [cca 70 kč]
6) Čirý UV gel, FSM, 30 g [99 kč]
7) Gel lak, svítivě růžový, Simply Nails, 15 ml [cca 160 kč]
8) Top Coat, průhledný, Simply Nails, 15 ml [cca 140 kč]
9) Francovka, bylinný roztok, 160 ml [30 kč]
10) 36W UV lampa

2 Responses to “Jak na gelové nehty doma – Postup”

  1. Šárka says:

    A jak je to se sundáváním nehtu? Je to takové jako na tom odkazu, co připojím dole? protože dost o nich přemýšlím, ale nejsem si jistá jejich sundáváním… :/
    Jinak pěkný článek :)

  2. Prosím o vide návod na magnetické nehty děkuji.

Leave a Reply