Nejlepší malé cestovní kufry na kolečkách 2019 – recenze, radyRecenze malých cestovních kufrů

Nejlepší palubní kufry jsou navržené tak, aby se do nich vešlo co nejvíce, ale zároveň bylo s nimi naprosto jednoduché projít skrze letadlový check-in prostor. Otestovali jsme jak kufry z měkkých, tak z tvrdých materiálů. Ty prvně jmenované jsou jednodušší na uskladnění a často mají vnější kapsy. Ty druhé jsou těžší a ochrání více váš křehký obsah.

Všechny naše recenze modelů na kolečkách mají vytahovací madlo na tažení. Ale zároveň si dejte pozor, protože toto jsou právě ty nejvíce náchylné věci na rozbití. U levnějších kufrů se právě tyto části porouchají nejčastěji. Proto je vhodné investovat do decentního zavazadla – očekávejte, že ceny za ty více kvalitní začínají od 1500 Kč. Levné kufry na kolečkách nemá opravdu cenu kupovat.

Definice velikosti palubní tašky se liší podle letecké společnosti. Ale většina se shoduje na velikosti 56cm x 45cm x 25cm. Potvrďte si ale správnou velikost na základě letecké společnosti se kterou cestujete. Mnoho palubních zavazadel na prodej je již potvrzeno pro vhodnost použití s většinou leteckých společností.

Malé cestovní kufry – váha je důležitá

Tvrdé obaly jsou logicky těžší, než ty měkké/textilní. Ale zjistili jsme, že kufry vážící 2,5kg a méně jsou stále poměrně lehce přenositelné, i když je vyplníte naprosto věcma.

Nejdůležitější na kufru je jeho velikost. Standartně je výrobci označují zkratkami jako u oblečení – tedy S, M, L apod. Velikost S jsou nejmenší kufry. Bohatě si s nimi vystačíte na cesty dlouhé 3 dny. Do kategorie “malé cestovní kufry” by teda patřili označení S a M. Kde M je již hraničíci s velikostí “střední kufr”. Takže pokud chcete opravdu malý kufr, tak se zajímejte o velikosti S. Těch je v nabídce eshopů velké množství, je to velice rostou segment trhu. Tyto malé cestovní kufry se označují často jako pablubní kufry – nebo také kufry do letadla. Ale příjde mi ideální ono označení podle velikosti – tedy “malé”.

Počet koleček je vhodně posuzovat z tohoto hlediska: pokud potřebujete vozit kufr i v náročnějším terénu tak volte nejlépe dvě kolečka. Lépe se s ním manévruje, je skladnější. Pokud očekávate vyšší stabilitu, tak raději volte kufry na 4 kolečkách. Kufr lépe kdekoli odložíte, aniž by spadl. Po hladkém povrchu se mnohem nejlépe jezdí se 4 kolečkovým kufrem. Stačí ho jen tlačit a jede sám. Zatímco dvou kolečkový musíte stále táhnout za madlo.

Malé kufry a recenze uživatelů

Zde je příklad toho, jaké problémy s malým cestovním kufrem musí uživatelé v diskuzích běžně řešit. Jedná se o přímou diskuzi z jedné Facebook skupiny. Jde o velikosti kufrů s ohledem leteckých přepravních společností. U palubního zavazadla se prostě musíte zaměřit na nějaký malý cestovní kufr, jinak vás do letadla ani nevezmou. Levné kufry na kolečkách raději nekupujte, zaměřte se na ty nejkvalitnější s ohledem na recenze na internetu.

Otázka

Pavel: Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně Ryanairu a zavazadla.
Letíme v březnu z Pardubic do Londýna a koupili jsme si k němu 10 kg odbavené zavazadlo. Řeší se u odbaveného zavazadla rozměry 55 x 20 x 40 cm? :D Mám kufr, který přesahuje asi o 3 cm, když jsme letěli v listopadu do Dublinu z Prahy, tak to v pohodě prošlo a prošla i mnohem větší zavazadla, ale na jejich stránkách mají na obrázku u odbaveného zavazadla dány přesně tyto rozměry, takže si vůbec nevím rady.
Děkuji

Odpovědi

Jan: Nepředpokládám, že toto budou řešit. Pro ně je důležitá hlavně váha a aby byl malý. Muselo by to být do očí bijící, aby ho přeměřovali podle mě. Jinak nezapomenout ho fakt dát na odbavení. Jak si ho vezmeš do letadla, tak jsou už slušné pokuty za to (což pár lidí nevědělo, když jsem teď letěl).

Lukáš: Zalezi na koho narazis, kamaradka v barcelone takhle neprosla o 3 cm s kufrem (její cestovní kufr nebyl dostatečně malý), protoze se nevesel do toho ramu na premereni a platila 50 EUR poplatek a vubec tam s ni nediskutovali. Zalezi na koho tam narazis :)

Ilona: V Barceloně jsou na to fakt “poctivý” ;) V prosinci jsem letěla s dvěma kufry, přepálila jsem váhu o osm kilo a co kilo, to 11€. Byla to samozřejmě moje chyba, že jsem si nepohlídala aby můj cestovní kufr byl malý, ale neodpustí ti nic. Tak byť s osmi kily navíc jsem byla o 88€ lehčí ;)

Šístko: Je to o náhodě. Někdy narazíš na někoho kdo to řešit nebude a pak narazíš na někoho kdo bude řešit i 2cm, že se ti to tam nevešlo. Už sem viděl pár takových, místo těch několika desítek euro pak mlátili kufrem kolem sebe, aby urvali kolečka, aby se jejich cestovní kufr stal dostatečně malý a lehký.

Ingrid: Už jsem párkárt zažila, že museli všichni cestující dát zavazdlo do toho jejich rámu a kontrolovali, jestli se tam vejde. Většinou to jen odhadnou pohledem, že cestovní kufr je dost malý, spoléhat se na to ale nedá.

Pavel: Právě, když jsme letěli do Dublinu, tak jsem si z kufru odmontoval kolečka, takže jsem byl v klidu, ale když jsem viděl, jak tam ostatním prošly v pohodě cestovní kufry dvakrát větší, než byl můj, tak mě to celkem štvalo :D

Lubka: myslím, že v tomto prípade je najlepšie zobrať batoh, ktorý sa v prípade potreby dá o nejaké cm stlačiť a kolečka sa zasúvajú.

Renata: ja poletim jednu cestu s wizzair ktera povoluje hloubku 23cm a zpatky s ryan (lauda) ktery ma povoleno 20cm, muj malý cestovní kufr ma tech 23, takze vezu ikea tasku uvnitr a kdyz se jim to nebude libit, kufr (levnej) jim tam necham :D

Josef: Já viděl v Praze u Ryana magora, který cpal VŠE do zkušební klícky. Jedna paní měla v malém kufru asi o svetr víc, byl problém malý kufr do klece nacpat. A potom měli hodně velkej problém kufr vytáhnout zpět. Připadal jsem si jak v pohádce o velké řepě. Tahali to asi 3 lidi. Je to jen o lidech, na koho narazíte. Nejhorší je srážka s blbcem :)

Michaela: 3 Cm podle mě neřeší.. řešily kdyby jste to neměla koupené. Ale pokud mate jistotu zajedte si na nejbližší letiště ony tam ty rámy jsou a zkuste ho tam dat :)

Roman: Tak pokud to bude na odbavení na pás tak tam bych se nebál. Problém je zavazadlo u nástupu tam maj rámy a jsou dost ostří :)

Štístko: Rámy mají i u check-inu, ale jestli tam strkaj každej let jsem si ještě nevšiml.

Roman: To jo ale když dám malý kufr na pás tak tam nikdy sem neviděl že by dávali do rámu. Spíš u odbavení do bezcelni a pak u nástupu ale nevím nevidí tvrdit že to jde :)

Pavel: No je to odbavené zavazadlo, takže jde na pás. Na letišti v Praze to prošlo, ale nevím jak to bude v Pardubicích a ve Stanstedu no :D Asi raději ta kolečka nechám sundaná nebo investuju do nového kufu.

Petr: Myslím si,że u odbavených zavazadel jde o váhu. Rozměry se neřeší.

Jarda: Řeší se vaha a na velikosti je tolerance nemusite se bát 3 cm se neřeší.

Míša: Zdravím, máte někdo zkušenost teď s tím novým malým zavazadlem, co je v ceně letenky? Čtu rozměry 20x20x40, píšou kabelku, když poletím s batohem, který se do těch rozměrů v pohodě zmáčkne, protože ho neplánuju mít nacpaný, projde to? Jen proto, že nemám kabelku přesně do těch rozměrů se mi nechce připlácet, když letím jen na otočku. Máte někdo zkušenost prosím, jak to řeší od té změny?

Pavel: Míšo, když se bude vejít pod sedačku a zmáčkneš ho, tak není problém. Já letěl s malým batohem, co jsem nosil do školy a vešel se úplně na pohodu a ještě bylo místo.

Míša: vejde se tam určitě, dřív jsem tak lítala běžně, a nikdy jsem to necpala nahoru, abych nezabírala místo těm, co měli malé kufry. Ale reálný rozměr je prostě trochu větší, ale pořád je to batoh :D díky moc!